Ki is vagyok valójában?

"Ha felkel a nap, minden látható lesz. Nemcsak a szép - a ronda is. A tudat fényében előtűnnek a gyengeségeid, riasztó hitványságaid is... De nem baj! Legalább látod, hol vezetted félre magad, mi betegített meg, és rájössz, hogy a Fény erősebb, mint a sötétség." 

(Müller Péter)

Miért fontos, hogy ismerjük önmagunkat? 
Mert, "aki önmagát megtalálja, megtalálja az utat a másik ember felé is." (Adalbert Ludwig Balling) 

Az önismeretre nem csak azért van szükségünk, hogy tudjunk jól kapcsolódni embertársainkkal és tudjunk boldog házasságban, párkapcsolatban élni, hanem azért is, hogy tudjunk fejlődni, hogy meg tudjuk haladni a mindenkori önmagunkat, hogy jobb és jobb emberré váljunk. 
De hogy is néz ez ki, kicsit l-ássunk a mélyére. :)

Álljon itt egy kis statisztika a teljesség igénye nélkül. 

  • 1900-ban 61 466 házasságból 1 075 végződött válással
  • 1991 -ben 61 198 házasságból 24 433 válás
  • 2000-ben 48 110 házasságból 23 987
  • 2022-ben 63 967 házasságból  17695 végződött válással. 

De mire is hívja fel a figyelmet a fent látható számadat? 

Egyrészt arra, hogy lássuk meg az összefüggéseket. Egy kapcsolat, egy házasság megszűnése, már  önmagában is szomorú helyzetet teremtett a felek között, de ennél még szomorúbb, hogy a válások 80 %-nak az igazi vesztesi a gyermekek. Azok a gyermekek, akik a jövő generációját alkotják. Temészetesen a párokra nézve is szomorú a helyzet, mert a legtöbbjük, nem tud a válást követően megfelelő párkapcsolatot létesíteni. Újból és újból problémás kapcsolatokban találják magukat, amelyekben egyik fél sem és a gyermek/gyermekek, ha van/vannak- sem boldog/boldogok. Ezért aztán nagyon megszaporodott a csonka családok száma, ahol vagy az apa, vagy az anya egyedül marad és neveli a gyermekét, gyermekeit és alkalmi kapcsolatokkal próbálják a párkapcsolati hiányt pótolni. Sajnos ezek az alkalmi kapcsolódások tovább rontják az amúgyis sérült családi együttélést. Az ilyen családokban könnyen felborul az egyensúly, eltűnik a harmónia, a békés együttélés, a szülő gyermek kapcsolat megromlik és állandosul a vita, a veszekedés, melynek beláthatatlan negatív következményei vannak/lesznek. 

Másrészt arra hívja fel a figyelmet, hogy valami nagyon nincs rendben a kapcsolódásunkkal egymás felé. Valahogyan, valamiért nem értjük meg egymást és nem értjük meg a kapcsolat lényegét sem. 

Sajnos a mai rohanó, elanyagiasodott, pénzorientált világunkban kevés esély mutatkozik arra, hogy ezt a problémát elsőkézből orovsolni tudjuk, mert annyira el vagyunk foglalva, rohanásban éljük a napjainkat, nincs idő egymásra, nincs idő lassítni, nem találunk egymásra és a családra elegendő időt, hogy beszélgessünk, hogy minőségi időt töltsünk egymással, hogy egymásra figyeljünk. 

Mi történik, ha ezt a folyamatot nem állítjuk meg? 

Azt gondolom, ha valaki őszintén belegondol, a szívére teszi a kezét és elgondolkodik, akkor érzi, hogy ez így tovább nem mehet. Fontos és mára már szükségszerűvé is vált, hogy ez a tendencia megforduljon és fejlődésnek induljon. Az emberi társadalmak legkisebb egysége a család. Ha ez sérül és nem jól működik, akkor a szélesebb, tágabb környezetünk, társadalmaink sem fognak jól működni. Ennek ma már szemtanúi és elszenvedői is vagyunk. Tehát nincs időnk homokba dugni a fejünket és várni a csodára, hogy majd valaki vagy valakik megoldják a világban kialakult társadalalmi problémákat, melyek tükörként mutatják meg az emberi gondolgodást, az emberi élet minőségét. 

Lehet-e ezen változtani, el lehet-e kerülni mindezt, ha igen, hogyan, mi módon, milyen eszközökkel?

Nagyon fontos, hogy kezdjünk felébredni, akarjuk megismerni önmagunkat, valódi, nemes emberi mivoltunkat, mert csak ezzel menthetjük meg magunkat a süllyedő hajóból és építhetünk fel boldog párkapcsolatokat, hozhatunk létre harmonikus, boldog családokat. Csakis kiegyensúlyozott, békés együttéléssel lehet közösen fejlődni, boldog gyermekeket nevelni, akik a felnőtt életükbe már olyan mintákkal tudnak megérkezni, amivel további fejlődést tudnak előidézni önmagukra és az egész emberiség életére nézve. Tudom, most mondhatod, ez egy idilli kép és nagyon sok munka vezet el idáig, ha egyáltalán ez létre hozható, és talán sokan meg is kérdőjelezitek, de ha jól belegondolunk, minden tettnek következménye van. Ha jót cselekszünk jó lesz, ha rosszat, akkor rossz lesz, ez végtelenül egyszerű. - és hát, mint tudjuk a legegyszerűbb dolgok, a legnagyszerűbbek és a leghathatósabbak.  :) ("ki mint vet, úgy arat.")

MIT TEGYÜNK?

Ahhoz, hogy ezt a lefelé irányuló folyamatot megállítsuk, meg kell haladnunk az eddigi gondolkodásunkat, új nézőpontokat kell felvennünk, meg kell változtatni az eddigi viselkedési mintáinkat, szokásainkat, új mintákat kell beépítenünk, melyekkel jobb körülményeket teremthetünk.

 MI KELL EHHEZ?

Ehhez ismerni kell önmagunkat, lássuk meg, kik is vagyunk valójában!

Ahhoz, hogy a fejlődés eggyel magasabb lépcsőfokára lépjünk, ki kell lépni a konfortzónánkból, tudnunk kell, kik vagyunk, miért élünk itt a földön, mi célból, mi a feladatunk, és ha már itt élünk, hogyan tudunk egy teljesebb, boldogabb életet élni. :)

Ha ismerősek neked is a fent írtak, ha azonosulni tudsz ezekkel a jelenségekkel, ha úgy érzed eljött az idő, hogy Te is meg tedd az első lépést a boldogabb élet felé, és ha elfogadod a támogatásomat, akkor örömmel várom jelentkezésedet. 

Az első találkozás díjmentes, egy kötetelen beszélgetés alkalmával megismerkedünk, és így el tudod dönteni, hogy én vagyok-e az a személy, akivel az önismereti utadon szívesen elindulnál. Ha mellettem döntesz, biztos lehetsz abban, hogy mindaddig melletted vagyok és számíthatsz az elkísérésemre, ameddig Te azt igényled vagy ameddig azt nem mondod, hogy már egyedül is megy. :) 

A konzultáció online történik és az alábbi űrlap kitöltésével tudsz időpontot kérni. 

Hírlevélfeliratkozás 

A hírlevélre feliratkozóknak köszönetképpen, 10%-os kupon kedvezmény! (coaching és, masszázsszolgáltatásra egyaránt).  

Egyéni konzultáció
Kérj időpontot bátran, hiszen az első beszélgetés teljesen díjmentes és kötetlen. 

Jelentkezésedre e-mailben küldünk visszaigazolást.